Kiek kainuoja šiltesni langai?

Besirinkdami sau tinkamus ir šiuolaikinius statybos reikalavimus atitinkančius langus, siekiame surasti atsakymus į daugelį mus dominačių klausimų. Turbūt vienas aktualiausių – kainos ir kokybės santykio arba, dar labiau supaprastinant, langų, turinčių geriausią kainos ir šiluminių savybių santykį, paieška. Būtina suprasti, kad nurodyta šilumos perdavimo koeficiento reikšmė nėra besąlyginės langų kokybės indikatorius, o tik skaičius, kurio reikšmė tiek naujai pagamintam langui, tiek jo eksploatacijos metu gali skirtis nuo pradinės. Ypatingai svarbu, kad gaminius įsigytumėte pas užsirekomendavusį langų pardavėją, langai turėtų ekploatacinių savybių deklaracijas, o gamybos metu būtų laikomasi visų plastikinių profilių ir apkaustų gamintojų reikalavimų konstruojant skirtingo dydžio ir sudėtingumo langus.

Grįžtant prie aktualaus lango kainos ir šiluminių savybių klausimo – pateikiame populiariausių ALUPLAST plastikinių profilių sistemų santykinio langų kainos ir šiluminės izoliacijos prieaugio procentines reikšmes. Kaip bazinė reikšmė imamas standartinis penkių kamerų, 70mm montavimo gylio ALUPLAST IDEAL4000 1230x1480mm dydžio varstomas langas su dviejų stiklų selektyviniu stiklo paketu, kurio šilumos perdavimo koeficientas yra 1.35W/m2K. Šilčiausias langas – tai IDEAL8000 sistemos to paties dydžio gaminys su trijų stiklų paketu, kurio šilumos perdavimo koeficientas – 0.76W/m2K. Lygindami kiekvieną sekantį variantą su IDEAL4000 langu, galite matyti, kiek procentiškai daugiau jis kainuoja ir kiek procentiškai daugiau šilumos sulaiko.

Ši grafinė schema skirta apytikriam palyginimui, todėl, kad: plastiko profilių ir langų paketų kainos laikui bėgant kinta, skiriasi skirtingų dydžių langų šilumos perdavimo koeficientai, skirtingos plastikinių profilių sistemos turi ypatumų, įtakojančių jų kainą – pavyzdžiui IDEAL8000 profilis turi tris tarpines, ir didesnio storio plieno armuotę. Tikėtina, kad toks langas laikui bėgant išliks sandaresnis ir stabilesnis.